Szesnaście miast, jeden cel – zachęcić do udziału w wolontariacie.
We wtorek 27 września w całej Polsce odbyły się Studniówki Szlachetnej Paczki
Rynek Główny w Krakowie, plac przy fontannie Neptuna w Gdańsku, Stare Miasto w Warszawie – 27 września w najpopularniejszych miejscach miast wojewódzkich odbyły się Studniówki Szlachetnej Paczki. Uczestnicy zapraszali do udziału w wolontariacie w ramach nadchodzącej edycji programu. By zostać wolontariuszem wystarczy wejść na stronę www.superw.pl i wypełnić krótki formularz zgłoszeniowy.
Za mniej niż 100 dni odbędzie się Weekend Cudów, czyli moment wręczenia Szlachetnych Paczek najbardziej potrzebującym rodzinom. Z tej okazji na ulicach miast wojewódzkich w całej Polsce odbyła się seria wydarzeń promujących wolontariat programu, bo to od liczby wolontariuszy zależy, jaka będzie skala pomocy w tym roku. Szlachetna Paczka wciąż szuka ponad 5 tys. chętnych. Pokazy ognia, gry terenowe, bańki mydlane, występy taneczne i wokalne – ten wtorek w całej Polsce upłynął pod znakiem spotkań i dobrej zabawy, ale przede wszystkim mobilizacji do pomocy.
– Jesteśmy wolontariuszami, by nieść mądrą pomoc pani Irenie, która od dawna nie kupuje lekarstw, panu Władysławowi, który po poważnej operacji na spacer wychodzi na balkon i tęskni za rozmowami z sąsiadami, Marcelinie, pierwszoklasistce, która mówi „nic ze mnie nie będzie” i innym potrzebującym – mówi Joanna Sadzik, Prezeska Stowarzyszenia WIOSNA, które odpowiada za organizację Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości. – Jeżeli chcesz dołączyć do sprawczych osób, mających realny wpływ na zmianę życia ludzi ze swojego najbliższego otoczenia, dołącz do nas! Wejdź na www.superw.pl i zostań wolontariuszem.
Bądź wolontariuszem i pomagaj!
„Odliczamy, pomagamy – bądź wolontariuszem!” – w zeszły wtorek, dzięki organizatorom i uczestnikom Studniówek Szlachetnej Paczki, to wezwanie rozbrzmiało w całej Polsce. Podczas wydarzeń, które odbywały się równolegle w każdym mieście wojewódzkim, uczestnicy mogli obejrzeć happeningi obrazujące wpływ każdego pojedynczego wolontariusza na życie rodzin w potrzebie, zadać pytania obecnym wolontariuszom programu, a także poznać historie tych, którym pomaga Paczka. Historie takich osób jak pan Marian.
58-letni mężczyzna z trudem wstaje z krzesła. Amputowana stopa nie pozwala mu sprawnie poruszać się po mieszkaniu. Kuchenne okno stało się jego jedynym oknem na świat. Mieszka sam, choć w rubryce „liczba osób na utrzymaniu” mógłby wpisać 4: to astma, cukrzyca, polineuropatia i nadciśnienie. Po odliczeniu kosztów za leki, pan Marian ma zaledwie 5 zł dziennie, by zjeść.
Bądź wsparciem dla takich osób jak pan Marian. Każdy nowy wolontariusz to szansa na zmianę dla trzech rodzin w potrzebie. Wejdź na www.superw.pl i bądź wolontariuszem!
Możesz także wspierać dzieci z Akademii Przyszłości
7-letnia Kinga musiała dorosnąć szybciej niż jej rówieśnicy. Jej siostra ciężko choruje, dlatego dziewczynka nie może liczyć w domu na tyle uwagi, ile potrzebuje. Ma trudności z kontrolowaniem emocji. Szuka akceptacji, ale jest w tym wszystkim bardzo niepewna – siebie, swojej wartości i marzeń.
Podczas eventu uczestnicy zachęcali także do udziału w wolontariacie Akademii Przyszłości – programie, który wspiera dzieci z niskim poczuciem własnej wartości. By pomóc dzieciom w budowaniu wiary w siebie, potrzeba jeszcze ponad 1500 wolontariuszy Akademii Przyszłości.
Bądź wsparciem dla najbardziej potrzebujących rodzin i dzieci. Wejdź na www.superw.pl i bądź wolontariuszem!
Szlachetną Paczkę medialnie wspierają: Onet, RMF FM, TVN, TVN 24.
To również Cię zainteresuje: